Hirdets
Helyi hírek 2019. június 25. 13:00

A nagy esőzések Félegyházán is gondot okoznak

Képgaléria
A nagy esőzések Félegyházán is gondot okoznak
Az elmúlt hetek nagy esőzései miatt a Zrínyi utcai S kanyarban lévő 41. szám alatti ingatlan előtti árkokból a vízszint annyira megemelkedett, hogy az épület mindkét homlokzati fala 20 cm magasságig víz alá került - számolt be lapunknak erről az extrém helyzetről Szamosi Endre, a körzet képviselője. A visszatérő probléma megoldására az önkormányzat azonnali gyors segítséget nyújtott. Az árkok kimélyítésével, műszeres beszintezésével, nagyobb átmérőjű csövek behelyezésével a csapadékvíz szabadon folyhat a Szolnoki bolt felé.

A korábbi években az idetorkolló Könyök utca és Martinovics utca vízelvezetőit a beszintezés után  kimélyítették. Így remélhetően a környék csapadékvíz-elvezetési gondjai is megoldódnak, de ehhez az is kell, hogy az ingatlantulajdonosok is gondosan ügyeljenek az árkok karbantartására, kitisztítására, valamint a parkolás céljára betemetett árkok megnyitására.

 

Kövessen minket a Facebookon is!