Hirdets
Helyi hírek 2019. június 26. 15:00

Üléseztek a szakbizottságok

Képgaléria
Üléseztek a szakbizottságok
A művelődési és szociális, a jogi, valamint a gazdasági bizottság is június 25-én, kedden tartotta ülését, amikor a bizottsági tagok megvitatták és véleményezték a nyári szünet előtti utolsó rendes testületi ülés napirendi pontjait.

Valamennyi bizottság támogatta a város szociális szolgáltatástervezési koncepciójának módosítását, és egyetértettek azzal az előterjesztéssel is, amely a Móra Emlékév kapcsán egy Móra mellszobor felállítására tesz javaslatot a Nefelejcs utcai orvosi rendelő előtti közterületen. A bizottságok támogatásával kerül a testület elé a központi háziorvosi ügyelet működéséhez szükséges kiegészítő támogatásról szóló előterjesztés, amellyel az egészségügyi ellátás színvonalának javítását szeretné elérni a városvezetés.

A városközpont jelenleg is zajló megújítása során kialakuló új zöldfelületek öntözéséhez és a strand zökkenőmentes üzemeltetéséhez is szükséges egy új hidegvizes kút. Ennek létesítését is egyhangúlag támogatták a bizottsági tagok.

Az előterjesztéseket június 27-i ülésén tárgyalja a félegyházi képviselő-testület.

V. B.

Fotó: Fantoly Márton
 

Kövessen minket a Facebookon is!