Kunszállás 2019. július 1. 11:30

Aratóünnep volt Kunszálláson

Képgaléria
Aratóünnep volt Kunszálláson
Harmadik alkalommal elevenítették fel a kézi aratás hagyományát Kunszálláson a helyi Csűrcsavaró Néptáncegyüttes szervezésében szombaton.

– Az aratóünnep célja, hogy megmutassuk szüleink, nagyszüleink milyen fáradtságos munkával tudtak kenyeret tenni az asztalra. Játékos, tréfás módon a néphagyományok felelevenítésével mutatjuk be, hogyan lehetett elviselni vidám hangulatban ezt a kemény, fáradtságos, embert próbáló munkát. Alkalmat biztosítunk mindenkinek, hogy belekóstolhasson ebbe a már-már elfeledett munkába. Aratóünnepünk nem titkolt célja továbbá, hogy visszaadjuk a kenyér becsületét, mert aki ezen az eseményen részt vesz, megtapasztalhatja, hogy nem csak annyi volt, hogy levettük a kenyeret az üzlet polcáról – nyilatkozta a baon.hu-nak Szikora László főszervező.

Fotó: Vajda Piroska
 

Kövessen minket a Facebookon is!