Helyi hírek 2019. július 15. 16:00

Hatalmas tubát kaptak lencsevégre Kiskunfélegyháza mellett

Nem sok híja volt, hogy tornádó alakuljon ki Kiskunfélegyházánál szombaton. A megyén végigvonuló zivatarrendszerből egy hatalmas tuba nyúlt alá.

Szombaton délután hatalmas zivatarrendszer vonult át a megyén, több helyen óriási széllel és felhőszakadással kísérve. „Kevéssel este 6 után a Kiskunfélegyháza és Csongrád között haladó zivatarból nyúlt le egy tetszetős felhőtölcsér” – számolt be az esetről az Időkép. A portál egyik olvasója videón is rögzítette a légköri jelenséget.

A képződmény Kiskunfélegyházától keletre, Csongrád irányába volt látható. A videón jól látszik, hogy a tuba többször is elég közel kerül a földhöz, de egyértelműen nem éri el a talajt, így csak tubáról beszélhetünk (és nem tornádóról).


Gátéron is levideózták a tubát

A baon.hu olvasója, Bujáki Zoltán is videóra vette – vélhetően ugyanazt – a tubát szombaton, gátéri tanyájuk közelében, amit Kiskunfélegyházánál láttak. A videó itt nézhető meg.
 

Kövessen minket a Facebookon is!

Cimkék: Időjárás