Kunszállás 2019. augusztus 3. 07:30

Nagy gond az átmenő kamionforgalom Kunszálláson

Nagy gond az átmenő kamionforgalom Kunszálláson
Egy újabb lépéssel került közelebb Kunszállás ahhoz, hogy végre megépüljön az autópálya-lehajtó a település határában.

Fotó: Vajda Piroska - Petőfi Népe

Kovács Imre kunszállási polgármester arról tájékoztatta a baon.hu-t, hogy hamarosan elindulhat az M5-ös autópálya kunszállási csomópontjának kiviteli terveire kiírt közbeszerzés. A Belügyminisztérium ugyanis felszabadította a rendelkezésre álló pénzügyi fedezetet. A kiviteli tervek elkészítésére 30 millió forint áll az önkormányzat rendelkezésére. Az elkészült kiviteli tervek alapján árajánlatok is megszülethetnek – tudtuk meg a településvezetőtől.

Két évvel ezelőtt kapott zöld utat a kunszállási autópálya-lehajtó megépítése. Húszéves kitartó küzdelem, egyeztetés és lobbi eredményeként épülhet meg a kunszállási csomópont. A kormány 2017-ben döntött arról, hogy az önkormányzatoknak szánt támogatásokból 525 millió forintot biztosít erre a célra. A lehajtó megépülésétől nagyon sokat várnak a helyiek, ezáltal ugyanis Kunszállás és térsége bekapcsolódhat a megyeszékhely gazdasági vérkeringésbe. Arra számítanak, ha elkészül a lehajtó, több vállalkozás is letelepszik Kunszálláson. Az új ipari vállalkozások pedig új munkahelyeket teremtenek a településen. Bár feltételezhetően megnövekszik a településen áthaladó személyautók száma, ugyanakkor azt remélik, hogy jelentősen csökken a tehergépjármű-forgalom a községben. Eddig ugyanis nagyon sok gondot okozott az áthaladó kamionforgalom. A polgármester szerint a beruházásnak köszönhetően az ingatlanok is felértékelődnek a községben.

 

Kövessen minket a Facebookon is!