Hirdetés
Helyi hírek 2019. szeptember 11. 16:00

Tiszta vizet a pohárba!

Képgaléria
Tiszta vizet a pohárba!
Egy friss KSH-tanulmány szerint sok magyar településen gondok vannak az ivóvíz minőségével. Néhány helyen, elsősorban a Dél-Alföldön, a víz arzéntartalma meghaladja a 10,0 μg/literes európai küszöbértéket, ami már az egészségre is káros hatással lehet.

Hirdetés

A szervetlen arzén az emberi egészség szempontjából rákkeltő és mérgező hatású. Elsősorban ivóvízzel és táplálékkal kerülhet az emberi szervezetbe. A vizek arzéntartalma a vízadó geokémiai rétegek sajátosságai szerint természetes eredetű – írta meg a KSH-ra hivatkozva a portfolio.hu.

A termelt ivóvíz arzéntartalma elsősorban a Dél-Alföldön, főleg az artézi vizekben meghaladja a 10,0 μg/literes európai küszöbértéket. Elsősorban Békés, Csongrád, Bács-Kiskun és Borsod-Abaúj-Zemplén megyék azok, ahol már a küszöbérték felett van az ivóvíz arzéntartalma sok településen.
 

Kövessen minket a Facebookon is!