Hirdetés
Helyi hírek 2019. szeptember 10. 13:00

Fél évszázaddal ezelőtt ballagtak el a Mezgéből

Képgaléria
Fél évszázaddal ezelőtt ballagtak el a Mezgéből
Ötvenéves érettségi találkozóját tartotta meg szeptember 7-én, szombaton a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium 1969-ben végzett 4/a osztálya. Annak idején harmincan tettek érettségi vizsgát, és a legtöbben a mezőgazdaságban töltötték el aktív éveiket.

Hirdetés

A jó hangulatú összejövetelre 18-an érkeztek. Az alma materben Rózsa Pál, az intézmény igazgatója az iskola sikereibe, fejlesztéseibe avatta be az öregdiákokat, akik a tanintézményhez tartozó húsboltot és a tangazdaságot is megtekintették. A csoport látogatást tett a félegyházi temetőben, ahol lerótták tiszteletüket elhunyt osztálytársaik, tanáraik emléke előtt.  

A kötetlen beszélgetés során kiderült: a volt tanulók ma összesen negyvenkét unokával büszkélkedhetnek, akikről örömmel meséltek egymásnak. A kedélyes együttlét végén pedig már a következő közös programot tervezték.

V. B.

 

Kövessen minket a Facebookon is!