Helyi hírek 2019. november 8. 07:30

Hamarosan megérkeznek a főtér új fái

Hamarosan megérkeznek a főtér új fái
Kiemelten fontos és rendkívül látványos eleméhez érkezik hamarosan a Zöld város projekt.

Mint arról korábban már írtunk, a hollandiai faiskolából várt fák garanciájának egyik feltétele, hogy azokat a vegetációs időszak elteltével, a lombhullás után ültessék el. A fák helyét már előkészítették a szakemberek, de mivel a szokatlanul meleg idő miatt a növények vegetációs időszaka a vártnál tovább tart, szállításukat november 18-ára igazolta vissza a faiskola. Ez több körben, 20 nyerges vontatóval történik meg.

A faültetés mellett a projekt két helyszíne miatt változott az ütemterv. Az Ótemplom előtt egy 80 centiméter átmérőjű csapadékvíz-csatornát teljesen át kellett építeni, a Hősök Parkjánál pedig az eredeti tervekhez képest mélyebbre került, és más technológiával készült el az öntözővíz-tárolók medencéje.

A teljes Zöld város program január 31-én zárul.

 

Kövessen minket a Facebookon is!