Helyi hírek 2019. november 8. 16:30

Mesejelenetek, humorral fűszerezve

Képgaléria
Mesejelenetek, humorral fűszerezve
Flamann Ildikó keramikusművész Tapintható mesevilág című kiállítása nyílt meg november 7-én a városi könyvtárban. A művésznő alföldi, hódmezővásárhelyi fazekasnak vallja magát. Amikor az unokáinak meséket olvasott, s ők tágra nyílt szemekkel hallgatták, akkor született meg benne az ötlet, hogy a meséket képekben formálja meg. A keramikusművész táblaképekbe öntött, humort sem nélkülöző mesevilágot tárt a gyermekek elé.

Flamann Ildikó sokáig csak népi kerámiákkal foglalkozott, főként használati edényeket készített, sütő-főzőedényeket, bögréket, étkészleteket, tárolóedényeket és fali tálakat. Később új technikákat is szeretett volna kipróbálni, így talált rá a számára teljesen új raku technikára. Ezeken az edényeken őseink motívumait, a magyar népvándorlás kori mintákat rajzolta meg. Amikor az unokáinak meséket olvasott, ők tágra nyílt szemekkel hallgatták. A meséket újra meg újra olvasva gyermeki kíváncsisággal kezdte el a mesefigurákat képekben megjeleníteni. Így születtek meg a magyar népmesék és a Grimm-mesék nyomán készült színes kerámia meseképek.

Fotó: Fantoly Márton
 

Kövessen minket a Facebookon is!