Helyi hírek 2019. november 30. 20:15

Adventi gyertya ragyog a városházán

Képgaléria
Adventi gyertya ragyog a városházán
A Dózsa iskola karácsonyt váró műsora után a város adventi koszorúján az első gyertyát Csányi József polgármester és Hajagos Gyula atya gyújtották meg. A falevelek épphogy lehulltak, a város és a megújuló főtér csodálatos karácsonyfájának ünnepi fényei már vibrálva adják hírül, hogy nemsokára itt a karácsony – kezdte ünnepi köszöntőjét a polgármester.

– Mint minden ünnepben, úgy a karácsonyban is meg kell találnunk a szépséget, az örömöt. Különleges hangulat időszaka az advent, amely a várakozásról, a készülődésről szól. Épp ez a várakozás adja az ünnep valódi hangulatát. Színes fényeket, a mézeskalács illatát, a táncoló hópelyheket, gyerekkorunk óta a karácsonyhoz kötjük. Várjuk és vágyjuk az ünnepeket, a családi, baráti körben töltött kellemes estéket. Megszépülnek az emlékek, barátságosabbá válnak az emberek. Még a szürke felhőkön túl is meglátjuk a tél szépségét, a karácsony üzenetét. Próbáljuk kitalálni, miként lephetjük meg szeretteinket, barátainkat, mindazokat, akik fontosak nekünk. De nemcsak ajándékkal, hanem odafigyeléssel és jó szóval is megajándékozhatjuk egymást. Kívánom önöknek, hogy az adventi időszakot hitben, szeretetben, szeretteik körében töltsék! – zárta ünnepváró gondolatait a polgármester.

Fotó: Patyi Zoltán - ARTzone Photography és H. S. 
 

Kövessen minket a Facebookon is!