Kitekintő 2020. február 6. 16:30

Kincskereső kisködmön felolvasónapot tartottak a könyvtárban

Képgaléria
Kincskereső kisködmön felolvasónapot tartottak a könyvtárban
Móra Ferenc egyik legismertebb ifjúsági regényéből, a Kincskereső kisködmönből tartottak felolvasónapot a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület szervezésében.

A február 6-i rendezvényre a helyi általános iskolás hetedik és nyolcadik osztályos tanulóinak jelentkezését várták. Valamennyi általános iskola élt a szereplési lehetőséggel. Az iskolák maguk dönthették el, hogy a műből melyik részlet felolvasásával töltik ki a rendelkezésre álló 25 percet. A szervezőknek az volt a kérésük, hogy az iskolák képviselői egy-egy szál virágot vigyenek magukkal, amelyet a délutáni koszorúzáson a kulturális intézmény munkatársai helyeznek el a Móra-szobornál.

A rendezvény célja az volt, hogy méltó módon megemlékezzenek városunk szülöttének, Móra Ferenc halálának évfordulójáról, illetve a Kincskereső kisködmön megjelenésének 100. jubileumáról.

V. B.  

 

Kövessen minket a Facebookon is!