Hirdetés
Helyi hírek 2020. február 13. 12:00

Négy hektár közterületet fest színesre idén a tavasz

Négy hektár közterületet fest színesre idén a tavasz
Február első napjaiban a polgármesteri hivatal előtti zöld felületen is helyükre kerültek a növények. Bár lesznek még kisebb javítások, pótlások leginkább a Hősök Parkjában, tulajdonképpen véget ért a Zöld város projekt ültetési munkálatainak a dandárja.

A beültetett részekre csöpögtető csövek kerülnek, ami a növények folyamatos vízellátottságáról gondoskodik majd. Összesen négy hektár felújított zöldfelületnek örülhetnek idén a városlakók.

Mint azt Nagy Ágnes elmondta, összesen két hektáron évelő cserjéket ültettek, további két hektáron pedig gyepesítenek. Néhány hét múlva megmutatják magukat az első hagymás növények a város főterén. Néhány crocus már kibújt a földből, és márciusban várhatóan megjelennek a különböző nárciszok, aztán a tulipánok, a fürtös györgyikék, és a nyár folyamán a különböző díszhagymák.

V. B.

 

Kövessen minket a Facebookon is!