Hirdetés
Helyi hírek 2020. február 13. 10:00

Hogyan kommunikáljunk családon belül?

Képgaléria
Hogyan kommunikáljunk családon belül?
A családon belüli kommunikáció témáját járta körbe dr. Sinkó Melinda, gyermekorvos és szoptatási tanácsadó a február 11-i Betűbölcsiben, amely a Házasság hete programsorozat kiváló részét képezte.

A szakember véleménye az, hogy ha a szülők tisztelettel és figyelemmel beszélnek egymással, az a gyermeknek egy követendő példa lesz. Nemcsak a verbális, hanem a nonverbális kommunikáció mikéntje is meghatározza az otthoni légkört. Az érzelmek megélésére biztatta a résztvevőket az előadó, amelybe az is belefér, hogy bátran tudjunk nemet mondani azokra a dolgokra, amik számunkra kellemetlen érzéssel járnak.

A konfliktusok kezelése is hozzátartozik a családi élethez. Abban az esetben, ha elégedetlenség, sértettség érzése merül fel a felekben, ne azzal kezdjük, hogy demoralizáljuk a másikat, hanem igyekezzünk egyértelműen nyilatkozni arról, ami rosszul esett számunkra – fejtette ki az orvos.

V. B.

 

Kövessen minket a Facebookon is!