Helyi hírek 2020. március 14. 15:00

Bizonyították felkészültségüket a pékek és az édesipari termékgyártók

Képgaléria
Bizonyították felkészültségüket a pékek és az édesipari termékgyártók
Pénteken tartották meg a városháza dísztermében a Pék és az Édesipari Termékgyártó Szakma Kiváló Tanulója verseny záróünnepségét. A versenyző tanulókat és felkészítőiket Rózsa Pál, a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola igazgatója köszöntötte, ezt követően Nardai Anita, a pék versenybizottság elnöke, majd pedig Kurucz Tamás, az édesipari termékgyártó versenybizottság elnöke értékelte a diákok felkészültségét és a versenyen nyújtott teljesítményét.

Rózsa Pál megköszönte az önkormányzatnak a díszterem biztosítását a díjátadó ünnepség lebonyolításához, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarának, hogy a félegyházi iskolát bízta meg a Szakma Kiváló Tanulója országos verseny megrendezésével. Köszönetet mondott a kamara anyagi támogatásáért, a szakképzési referens versenyfelelősöknek a szervezésért és lebonyolításért, mindkét vizsgabizottságnak a segítő hozzáállást, a felkészítő tanárok munkáját, a versenyzőknek a lelkesedést és a jókedvet, a nevező iskolák támogatását és a szponzoroknak a mintegy kétmillió forint értékű támogatást.

Az igazgató beszédében külön kiemelte a P&P Pékáru Kft.-t, az iskola duális partnerét, ami a gyakorlati verseny rendezéséhez biztosította a helyszínt, valamint Kis-Feketéné Bodor Barbara szakmai igazgatóhelyettes szerepét is kihangsúlyozta, aki oroszlánrészt vállalt a szervezésben és a logisztikában is.

A díjakat, kupákat és különdíjakat Nardai Anita és Kurucz Tamás versenybizottsági elnökök, Rózsa Pál, a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola igazgatója, Farkas László, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Bács-Kiskun Megyei alelnöke, Kiss-Feketéné Bodor Barbara igazgatóhelyettes, Hársi Norbert versenybizottsági tag, Hatvani László, a P&P Pékáru Kft. ügyvezető igazgatója, Szamlerné dr. Kárpáti Mónika, az Univer Product Zrt. képviseletében, Csikász János, a Félegyházi Pékség Kft. ügyvezetője, Lakatos Tibor, a Magyar Pékszövetség képviselője, Fehér Mihály, a Magyar Zeelandia Kft. képviseletében,Tubák István, a Semix Food Kft. ügyvezetője, Szabó Sándorné, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara képviseletében adta át.

Pék szakma 2019/2020. tanév kiváló diákjai:

 • 1. helyezett: Árvai Brigitta (Kiskunfélegyháza) Kísérő tanára: Nagy Melinda és Horváth Krisztián
 • 2. helyezett: Toth Diána (Kiskunfélegyháza) Kísérő tanára: Nagy Melinda és Horváth Krisztián
 • 3. helyezett: Szabó Tímea (Budapest) Kísérő tanára: Stark Ernőné
 • 4. helyezett: Varga Roland (Békéscsaba) Kísérő tanára: Kovács Sándor
 • 5. helyezett: Kovács Alex (Székesfehérvár) Kísérő tanára: Stéger Péter
 • 6. helyezett: Krug Ádám Tamás (Szombathely) Kísérő tanára: Németh Endre
 • 7. helyezett: Csernák Kinga (Törökszentmiklós) Kísérő tanára: Vas István
 • 8. helyezett: Kovács Fanni (Budapest) Kísérő tanára: Stark Ernőné
 • 9. helyezett: Petrák Norbert (Nagykőrös) Kísérő tanára: Szabóné Irházi Tímea
 • 10. helyezett: Tóth Anikó (Szeged) Kísérő tanára: Csapiné Eperjes Melinda
 • 11. helyezett: Jenes Patrik (Szolnok) Kísérő tanára: Dr. Gálné Donkó Judit
 • 12. helyezett: Nyulasi Boglárka (Pápa)
 • 13. helyezett: Guba János (Hatvan) Kísérő tanára: Tóth Mária Erzsébet
 • 14. helyezett: Szabó József Erik (Nagykanizsa) Kísérő tanára: Szendrei Ferenc
 • 15. helyezett: Echmes Dávid (Székesfehérvár) Kísérő tanára: Stéger Péter
 • 16. helyezett: Sebestyén Dávid (Debrecen) Kísérő tanára: Tormáné Csizmadia Zsuzsanna
 • 17. helyezett: Bácsi Dániel (Tata) Kísérő tanára: Koháry Beatrix
 • 18. helyezett: Szapanos Dániel Lajos (Tata) Kísérő tanára: Koháry Beatrix
 • 19. helyezett: Éliás Róbert (Debrecen) Kísérő tanára: Tormáné Csizmadia Zsuzsanna
 • 20.helyezett: Gábri Dávid (Salgótarján) Kísérő tanára: Széplaki Péterné


A 6. helyezéstől a tanulók a verseny követelményeit 71% felett teljesítették és minden vizsgafeladat esetén legalább 51%-os teljesítményt nyújtottak, így a szakmai vizsgán valamennyi vizsgafeladat alól mentességet kapnak.

Édesipari termékgyártó szakma 2019/2020. tanévi kiváló diákjai

 • 1. helyezett: Erős Nikolett Alexandra (Budapest) – Legjobb Írásbeli különdíjas - Kísérő tanára: Fazekasné Szirmai Katalin
 • 2. helyezett: Váci Viktor (Kaposvár) – Legjobb Gyakorlati különdíjas – Kísérő tanára: Kutasiné Harsányi Tünde
 • 3. helyezett: Bukszár Richárd Zsolt (Budapest) – Legjobb Szóbeli különdíjas – Kísérő tanára: Fazekasné Szirmai Katalin
 • 4. helyezett: Virág Klaudia (Kaposvár) Kísérő tanára: Kutasné Harsányi Tünde
 • 5. helyezett: Alföldi Boglárka (Pápa) Kísérő tanára: Mesterházi Bálint
 • 6. helyezett: Major Dominika (Pápa) Kísérő tanára: Mesterházi Bálint
 • 7. helyezett: Sajti Kinga (Székesfehérvár) Kísérő tanára: Márton Anita
 • 8. helyezett: Kovács Kitti (Kaposvár) Kísérő tanára: Kutasné Harsányi Tünde
 • 9. helyezett: Neményi Lívia (Kaposvár) Kísérő tanára: Kutasné Harsányi Tünde
 • 10. helyezett: Sajó Odett Kinga (Szombathely) Kísérő tanárok: Humli Tamás és Szalai Tamás
 • 11. helyezett: Lantos Nikolett (Székesfehérvár) Kísérő tanára: Márton Anita 
 • 12. helyezett: Szabó Veronika (Székesfehérvár) Kísérő tanára: Márton Anita
 • 13. helyezett: Szabó Zsuzsanna (Szombathely) Kísérő tanárok: Humli Tamás és Szalai Tamás
 • 14. helyezett: Husvéth Virginia (Székesfehérvár) Kísérő tanára: Márton Anita


A 7. helyezéstől a tanulók a verseny követelményeit 71% felett teljesítették, így a szakmai vizsgán valamennyi vizsgafeladat alól mentességet kapnak.
​​​​​​​

Kövessen minket a Facebookon is!