Helyi hírek 2020. március 15. 15:00

A központi ünnepségek elmaradtak, de a megemlékezés nem

Képgaléria
A központi ünnepségek elmaradtak, de a megemlékezés nem
Bár elmaradtak a hivatalos megemlékezések, a forradalom és szabadságharc évfordulójáról virágokkal és koszorúkkal emlékeztek meg a félegyháziak.

A főtéri Petőfi-szobornál az önkormányzat, az intézmények, az ellenzéki pártok és a magánszemélyek is tiszteletüket tették egy-egy koszorúval, virágcsokorral, a gyerekek pedig rajzaikat, kicsiny zászlóikat helyezték el a talpazatnál.

A helyi Fidesz-KDNP mellett a helyi Fidelitas csoport elnöksége is emlékezett a szobornál, tiszteletüket kifejezve ezzel az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hősei előtt. Erdei József, a kiskunfélegyházi Fidelitas elnöke, a Bács-Kiskun megyei Fidelitas alelnöke és Köteles Norbert, a kiskunfélegyházi Fidelitas alelnöke helyezte el a koszorút. 


A Petőfi Sándor Bajtársi Egyesület tagjai pedig a szabadságharc félegyházi tábornokáról, Boczonádi Szabó Józsefről is megemlékeztek a Felsőtemetőben, és Bem József tábornok szobránál is koszorút helyeztek el.
 

Kövessen minket a Facebookon is!