Helyi hírek 2020. március 17. 16:00

Bezárulnak a templomok kapui is

Bezárulnak a templomok kapui is
A Kiskunfélegyházi Szent István Plébánia a következő tudnivalókat hozza Kiskunfélegyháza város lakóinak tudomására.

Sajnálattal jelezzük, hogy a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a koronavírus járvány miatt elrendelte, hogy március 22-étől a templomokban nem lehet nyilvánosan szentmisét és szertartásokat tartani.

Ezért március 22-étől naponta reggel 7 órakor zárt ajtók mögött tartunk szentmisét, hiszen minden papnak feladata, hogy naponta szentmisét tartson. Ebben az időpontban az aznapra felvett szentmise-szándékokat elvégezzük, így lesz lehetőség az imádságba bekapcsolódni. Aki szeretnék, hogy az előjegyzett szentmise-szándékot egy későbbi időpontban végezzük el, azok előtte menjenek be a plébániára egyeztetni.

A rendelkezés visszavonásáig semmiféle szertartást, keresztelőt, litániát, keresztúti ájtatosságot, stb. nincs lehetőségünk elvégezni.

A temetési szertartásokat továbbra is a temetést végző szolgáltatóval egyezetett időpontban elvégezzük.


Kérdéseikkel hívhatják a plébániát a 76/467-039-es telefonszámon.

Köszönjük a megértést!

Szent István Plébánia

 

Kövessen minket a Facebookon is!