Helyi hírek 2020. március 23. 16:30

A rendőrség a házi karantén szabályainak betartását is ellenőrzi

A rendőrség a házi karantén szabályainak betartását is ellenőrzi
A rendkívüli helyzetben is ellátja a félegyházi rendőrség a korábbiakban kialakult szolgálati kötelezettségeit. Folyamatosak a járőrözések éppúgy, mint a közúti ellenőrzések. Ezen felül állandóan ellenőrzik azt is, hogy a házi karanténra rendeltek betartják-e a szabályokat.

A rendőrök az összes körülményre figyelemmel, és a fertőzésveszélyt is figyelembe véve hajtják végre intézkedéseiket, döntenek a védőfelszerelések alkalmazásának köréről. A rendőrök FFP-2-es maszkkal, védőkesztyűvel, védőszemüveggel rendelkeznek, egyes rendőrök pedig teljes védőruházattal (Tyvek védőruhával) is ellátottak. Az Országos Rendőr-főkapitányság biztosította az állomány részére az alkoholos kézi, illetve felületfertőtlenítő eszközöket, amiket az irodákban és a szolgálati autókban is elhelyeztek.

A rendőri állomány részére részletes intézkedési protokollt dolgoztak ki, amelynek alapján döntést tud hozni, hogy milyen intézkedéshez milyen védőfelszerelést kell viselniük.

 

Kövessen minket a Facebookon is!

Cimkék: Koronavírus