Helyi hírek 2020. március 29. 14:00

A Szent István Templom hírei - videóval

Nagyböjt 5. vasárnapja – 2020. március 29.

1. A koronavírus-járvány miatt naponta reggel 7 órakor zárt ajtók mögött tartanak szentmisét. Ebben az időpontban az aznapra felvett szentmise-szándékokat elvégezik, így lesz lehetőség imádságban bekapcsolódni. Akik szeretnék, hogy az előjegyzett szentmise-szándékot egy későbbi időpontban végezzék el, azok menjenek be előtte a plébániára egyeztetni.

2. Több TV csatorna és rádióadó közvetít szentmisét. Ezeknek rendje a www.magyarkurir.hu katolikus honlapon olvasható. Mivel szentáldozásra ebben a keretben nincs lehetőség, ezért kérik a híveket, hogy éljenek a lelkiáldozás lehetőségével.

3. A rendelkezés visszavonásáig templomi szertartást nem végezhetnek.

4. A temetési szertartásokat továbbra is a temetést végző szolgáltatóval egyezetett időpontban elvégezik.

5. Április 5-én, jövő vasárnap virágvasárnap lesz. A szentmisében majd elvégezik a barkaszentelést. Utána a megszentelt barkákat az üvegajtón kívül helyezik el, bárki vihet belőle.

6. Vasárnaponként és utána a plébánia honlapján és Facebook-oldalán meghallgathatják és megnézhetik az evan
géliumot, prédikációt és a hirdetéseket. Remélhetőleg ezzel is tudják enyhíteni a szentmisék hiányát.

 

Kövessen minket a Facebookon is!