Kunszállás 2020. augusztus 7. 12:00

Megújul a kunszállási Falumúzeum

Képgaléria
Megújul a kunszállási Falumúzeum
Mintegy 4 millió 194 ezer forintot nyert Kunszállás község önkormányzata a Magyar Falu program keretében a Közösségi tér ki/átalakítás és foglalkoztatás 2020 című pályázaton, amely összegből a volt Falumúzeumot újítják fel.

Az épület jelenleg közösségi térként a nyugdíjas klubnak ad otthont, illetve a polgárőrség raktáraként is funkcionál. Korábban önerőből kisebb belső felújítási munkákat már végeztek az épületen, sőt, az elmúlt hetekben diákmunkások segítségével a kerítés is megújult. A pályázat által lehetőség lesz a teljes héjazat cseréjére, új nyílászárók beépítésére és a falak külső festésére is. Ezek kivitelezéséhez – a hivatal felújításához hasonlóan – helyi mesterek munkájára támaszkodnak. A munkálatokra várhatólag az ősz folyamán kerülhet sor, így végre méltó megjelenést kaphat a falu központjában lévő – ezáltal annak összképét nagymértékben befolyásoló – épület – írta a község önkormányzatának Facebook-oldalán Almási Roland Márk polgármester.
 

Kövessen minket a Facebookon is!