Kistérség 2020. augusztus 10. 16:00

Traktorok nélkül nincs falunap Pálmonostorán

Képgaléria
Traktorok nélkül nincs falunap Pálmonostorán
Traktorok, munkagépek felvonulásával kezdődött a falunap Pálmonostorán, augusztus 8-án. A zászlókkal, lufikkal feldíszített járgányok délután kettőkor indultak a Hacker-gyöpről, dudaszóval és integető utasokkal járták körbe a falu utcáit. A lakók mindenütt lelkesen üdvözölték a menetet.

Cseszkó László polgármester a felvonulást követően elmondta: Pálmonostora egy mezőgazdasági település. Ezért döntöttek úgy – három évvel ezelőtt , hogy a falunapi rendezvényt a gazdálkodók legfontosabb eszközeinek, a traktoroknak a felvonulásával kezdik. Idén negyven traktor jelentkezett a bemutatóra, és szemmel láthatóan sok nagyon korszerű járgány van közöttük.

A felvonulást követően valamennyi résztvevőt oklevéllel és két finom sörrel jutalmaztak, amit természetesen csak hazatérés után fogyaszthattak el. Ezt követően a rendezvénysátorban a gyerekeket játékos műsor várta, majd 17 órától mindenkit finom csülökpörkölttel kínált a szervező önkormányzat.

A falunap záró buliját a művelődési ház udvarán tartották, ahol Ürmös Gábor volt a hangulatfelelős.

 

Kövessen minket a Facebookon is!