Program 2020. augusztus 27. 14:00

Fiatal zongoristák a főszereplői a pénteki élőzenés estének

Fiatal zongoristák a főszereplői a pénteki élőzenés estének
Két fiatal tehetség érkezik péntek este 20 órától a Béke-térre, a szökőkúthoz. Ezúttal Farkas Réka és Varga Viktor zongorajátékát hallgathatja a közönség.

Réka kiskunfélegyházi születésű, alapfokú zongoratanulmányait Sejben Ilona tanárnőnél szerezte a művészeti iskolában. Jelenleg a kecskeméti Kodály Zoltán Ének-Zenei Általános Iskola és Gimnázium tanulója. Párjával, Viktorral itt ismerkedtek meg, aki 10 évesen, Kiskőrösön kezdett zongorázni. Ő szeptembertől a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának lesz a növendéke.

A pénteki koncerten romantikus és barokk műveket is hallhat a közönség, sőt a repertoárban Bartók-darab is szerepel. Az esemény érdekessége, hogy négykezes produkciókkal is készülnek a fiatalok, amelyhez hasonlót még a főtéren nem láthatott a nagyérdemű.

Az esemény ezúttal is a Kiskunfélegyházi Balázs Árpád Alapfokú Művészeti Iskola szervezésében valósul meg.

Z. A. 

 

Kövessen minket a Facebookon is!