Sport 2020. augusztus 29. 10:00

Győzelemmel kezdett az Astra HFC U-19-es félegyházi csapata

Magabiztos sikerrel rajtolt a 2020/21-es szezonban az Astra HFC – Kiskunfélegyháza U19-es nagypályás női csapata, amely a dél-keleti csoport nyitányán 4-0-ra múlta felül a Kecskeméti LC KTE SI gárdáját a Honvéd Sporttelepen. Az első félegyházi gólt Czinege Eszter szerezte, míg Kovács Alexandra mesterhármast ért el.

Amint arról már korábban beszámoltunk, 2019 nyarán alakult meg Kiskunfélegyházán az Astra U19-es nagypályás női csapata, amely Abonyi Péter edző vezetésével jól szerepelt a bajnokság félbeszakításáig.

A korosztályos nagypályás bajnokság tavaszi szezonja már el sem indult, a félegyházi csapat játékosai hosszú kényszerszünetet követően augusztus 27-én játszottak ismét tétmérkőzést nagypályán.

Az előző idényben hat túlkoros játékos is kerettag volt csapatban. Az idei évadtól azonban szigorítottak a szabályokon, így a fiatalok még inkább előtérbe kerültek. A cél továbbra is a félegyházi tehetségek beépítése a csapatba.

Az idénynyitó hazai szempontból jól alakult, hiszen Czinege Eszter az első komolyabb lehetőséget gólra váltotta, majd pedig Kovács Alexandra is betalált a vendég kapus hibáját kihasználva. Az első félidőben Kovács Alexandra további két gólja eldöntötte a mérkőzést. (4-0)

Az Astra HFC – Kiskunfélegyháza U19 legközelebb Gyulára látogat, míg a következő hazai mérkőzését szeptember 27-én játssza.

Abonyi Péter (vezetőedző, Astra HFC - Kiskunfélegyháza):

– Az új versenykiírás szerint a tavalyi évadhoz képest a túlkorosok felső korhatárát megszabták így jelentősen csökkent a játékos keretünk létszáma, illetve az egész bajnokság színvonalát meghatározta ez a döntés.  Az utolsó pillanatokban ketten is eligazoltak, a korai bajnoki rajt se könnyítette meg a felkészülés sikerességét. Négy kezdő játékossal sikerült bővíteni a csapat létszámát, de még mindig várjuk a focizni vágyó lányok jelentkezését.

A Kecskemét elleni mérkőzésen látszott, hogy a kezdő csapatunk több tagja egyénileg képzettebb az ellenfelünk játékosainál, így az első félidő derekára sikerült eldönteni a mérkőzést. Több szép támadást vezettünk az első játékrészben, 4-0 után még büntetőt is hibáztunk.  Játékosaim küzdeni akarásban felülmúlták az ellenfelet, a második félidőre azonban az erőnlétünk teljesen elfogyott. Megfelelő koncentráció hiányában a helyzetek is kimaradtak így további gólokat már nem sikerült elérnünk.

Megfelelő edzés munkával, illetve a keret bővítésével azt gondolom több csapattal fel tudjuk venni a versenyt ebben az  átalakított új bajnokságban.

Leány U-19 Dél-keleti csoport 1. ford., 08. 27.
Astra HFC – Kiskunfélegyháza – Kecskeméti LC KTE SI 4-0 (4-0)

Gólszerzők: Czinege Eszter 7. p., Kovács Alexandra 10. p., 22. p., 29. p.