Sport 2020. szeptember 27. 11:00

Öt gólt rúgott a KHTK II.

Magabiztos győzelemmel folytatta a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságot a Kiskunfélegyházi HTK II. Az északi csoport 6. fordulójában 5-2-re legyőzte a Solti FC-t, így továbbra is tagja az élbolynak.

Három győzelem után Lakiteleken szakadt meg a KHTK II. jó sorozata, az együttes a Solti FC ellen igyekezett javítani szeptember 26-án, a Honvéd Sporttelepen.

Őszies, hűvös idő fogadta a csapatokat és hazai részről hideg zuhannyal kezdődött a találkozó, negyedórát követően ugyanis a vendégek kerültek előnybe. (0-1)

A KHTK II-nek meg voltak a helyzetei és a fordítás is sikerült még az első félidőben. Előbb Sánta Dávid egyenlített majd pedig Szabó Attila talált be 11-esből. A szünet előtt Zs. Juhász István ért el újabb gólt. (3-1)

A magabiztos előnyét a második félidőben tovább növelte a félegyházi csapat. Makány Nándor bombasztikus góllal pókhálózta ki a jobb felső sarkot, majd pedig Szalai Boldizsár talált be szép összjátékot követően. (5-1)

A vendégek erejéből még a szépítésre futotta. Egy kígyótérről belőtt labdát Nitsch Máté fejelt a kapuba. (5-2)

Összességében magabiztos félegyházi siker született, ami bíztató a jövőt illetően.

Lapsánszki Tamás (edző, KHTK II.):

Nehezebb mérkőzésre számítottam. Pozitívum, hogy az első félidőben úgy hajtott és küzdött a csapat, ahogy azt elvártam. Sokat volt nálunk a labda és sok helyzetet kialakítottunk. A második félidőben kicsit visszavettünk, de a győzelem a lényeg. Nem kezdtük rosszul a bajnokságot, bár voltak kötelező győzelmeink is. Szeretnénk jól folytatni és minél előrébb végezni.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 6. ford., 09. 26.
Kiskunfélegyházi HTK II. – Solti FC 5-2 (3-1)

Gólszerzők: Sánta Dávid 24. p., Szabó Attila 29. p. (11-esből), Zs. Juhász István 41. p., Makány Nándor 62. p., Szalai Boldizsár 67. p. ill. Tóth Attila 15. p., Nitsch Máté 71. p.