Sport 2020. október 4. 10:30

Rangadót nyert a KHTK

Megszakította rossz sorozatát és megszerezte első hazai győzelmét a bajnokságban a Kiskunfélegyházi HTK labdarúgócsapata, amely a Jánoshalmi FC-t múlta felül 2-1-re a megyei I. osztályban. Az elmúlt időszakban kiélezett mérkőzéseket vívott e két gárda egymással, ez most sem volt másképp. Végül a KHTK örülhetett, amely ezzel a sikerrel megkezdte a felzárkózást a bajnokságban.

Rangadón játszottak Kiskunfélegyházán október 3-án. Az idei szezonban gyengélkedő KHTK fogadta a negyedik helyezett Jánoshalmát.

Mindkét együttes számára nagy téttel bírt a találkozó. A félegyháziak szerettek volna megindulni feljebb a tabellán, míg a vendégek a dobogós helyezésekért küzdenek.

A jánoshalmiak mindenestre jobb formának örvendtek, legutóbbi négy bajnokijukon győztek. A Magyar Kupában azonban egyszer már találkoztak idén a KHTK-val. Azt a mérkőzést büntetőkkel a félegyháziak nyerték meg.

A vezetést a jánoshalmiak szerezték meg egy kapushiba révén, de még az első félidőben összejött a félegyházi egyenlítés. Ábel Zsolt a 41. percben egalizált. (1-1)

Kevés helyzetet láthatott a publikum. A második félidő eleje főként mezőnyjátékkal telt. Komolyabb ziccerig a vendégek jutottak el, Oroszi Tibornak kellett nagyot védenie a kapuban.

A 76. percben hazai oldalon megtört a jég. Bálint Tibor cselezte ki a védőket és teremtette meg magának a helyzetet, ami után a rövidbe visszalőtt labdája utat talált a kapuba. Szép egyéni villanással fordított a KHTK. (2-1)

Ezt követően elsősorban pontrúgásokból alakult ki hazai részről veszély, a vendégek komoly nyomást nem tudtak gyakorolni a Félegyházára.

A hosszabbítás utolsó percében még megzördült a felső léc, de a harmadik KHTK találat már nem született meg.

Ha nehezen is, de itthon tartotta a három pontot a félegyházi csapat.

Mestermérleg:

Némedi Norbert (vezetőedző, KHTK):

Találkoztunk már kupamérkőzésen ebben a szezonban, akkor is hasonló mérkőzést játszottunk. Mindkét csapat eléggé szervezetten állt neki a találkozónak. Voltak fordulópontok a mérkőzésen. Egyéni hibából kaptunk a gólt és nagy mentális dolognak tartom, hogy azt követően sikerült fordítani. Összességében akadtak jobb és rosszabb periódusai a mérkőzésnek. Végre mi jöttünk ki jobban ezekből a bajnokságban.

Florin Nenad (vezetőedző, Jánoshalmi FC):

Több helyzetet kialakítottunk, de azokat nem rúgtuk be. Azt gondolom, hogy a helyzetkihasználás döntött a mai napon. A ziccereink alapján nem érdemeltünk vereséget.