Sport 2020. október 4. 15:15

A szerencse sem kedvezett a rangadón

Rangadót játszott az U-19-es nagypályás bajnokság délkeleti csoportjában az Astra HFC Kiskunfélegyháza, amely október 3-án a Szolnoki MÁV UFC otthonában lépett pályára. A fordulatokkal tarkított mérkőzést 5-3-ra a szolnokiak nyerték, akik feljöttek a második helyre a tabellán. A félegyházi együttes visszacsúszott a harmadik pozícióba.

Több játékosát is kénytelen volt nélkülözni Abonyi Péter edző. Cserék nélkül és a sérült Kádár Kirával a soraiban lépet pályára az Astra HFC –Kiskunfélegyháza Szolnokon.

A vezetéshez is közel kerültek, de Kovács Alexandra átemelését nem látta bent a játékvezető. Ezt követően pedig a hazaiak szerezték meg az előnyt. (1-0)

Czinege Eszter góljaival tartotta a lépést ellenfelével az Astra és 3-2-őt követően egészen a hajráig nyílt maradt a találkozó, amikor is a szolnokiak véleményes büntetőhöz jutottak.

Innen már nem volt visszaút. A félegyházi csapat nagyot küzdött, de ezúttal nem bírt ellenfelével. (5-3)

Abonyi Péter edző értékelése:
 A mai mérkőzésre csere nélkül tudtunk elutazni, két meghatározó játékosunk ugyanis hiányzott a kezdőcsapatból. Kádár Kira hetek óta sérüléssel bajlódik, sérülten kellett végig játszania a mérkőzést, amit ezúton is köszönünk. Tartalékos csapatunkkal mégis mi kezdtünk jobban. Kovács Alexandra pár perc alatt egy gyors kontrából ziccerig jutott, majd átemelte a labdát a kapus felett, amit mindenki bent látott már csak a játékvezető nem. Aki ismer, az tudja, hogy nem szoktam a játékvezetőkkel foglalkozni, de a mai napon nagyon egyoldalúan lejtett a pálya... Egy szabályos gólunkat elvették, illetve egy jogtalan 11-est rúgattak az ellenféllel…

A mérkőzés pozitívuma, hogy Hajagos Vivien és Rózsa Julianna - akik most ismerkednek a labdarúgás alapjaival - mindketten jól helytálltak és több jó megoldással segítették a csapatot.

Összességében egy küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl, ahol tartalékos csapatunkkal felállva a 80. percig, a jogtalan büntetőig meccsben voltunk az ellenféllel. Jövő héten a Cegléd ellen szeretnénk javítani hazai pályán.

Leány U-19 dél-keleti csoport 5. ford., 10. 03.
Szolnoki MÁV UFC – Astra HFC – Kiskunfélegyháza 5-3 (3-2)

Gólszerzők: Ráporti Klaudia 19. p., Balogh Orsolya 29. p., 79. p. (büntető), Szél Zsófia 40. p., Kovács Nelli 86. p. ill. Czinege Eszter 26. p., 45. p., Novák Gabriella 88. p.