Sport 2020. október 11. 10:30

Kiütéses sikerrel menetel tovább a KHTK II.

Magabiztos, 5-0-s győzelmet ért el hazai pályán a Kiskunfélegyházi HTK II., amivel megőrizte második helyét a megyei II. osztályú bajnokság északi csoportjában. Ezúttal az Izsák csapata maradt alul a Honvéd Sporttelepen. A KHTK II. a második félidőben döntötte el a mérkőzést.

Legutóbb döntetlent játszott Kunszálláson a KHTK II. csapata, míg az Izsák hazai pályán futott bele egy hatosba az éllovas Pálmonostora SE ellen. Az erőviszonyok alapján félegyházi sikerre lehetett számítani.

Az első gólra egészen a 13. percig kellett várni. A tizenhármas perc nem hozott szerencsét az izsáki Rádi Zoltánnak, aki öngólt vétett. Ezzel szerezte meg a vezetést a KHTK II. (1-0)

Az állás egészen a második félidő elejéig nem változott, ekkor viszont beindult a félegyházi henger.

Előbb Ábel Zsolt talált be, majd pedig Huszka Milán szerzett gólt. Szűk egy óra alatt háromra nőtt a különbség. (3-0)

A későbbiek során is lendületbe maradt a KHTK II., a 74. percben Huszka Milán fejesből is eredményes volt, két perccel később pedig Szalai Boldizsár vette be az izsáki kaput egy gyors labdaszerzést követően. (5-0)

A KHTK II. ezzel a sikerrel továbbra is második a bajnokságban.

Lapsánszki Tamás (edző, KHTK II.):

– Az előző heti rangadón eléggé gyenge játékot mutatott a csapat, most sikerült jobban felpörögnie a társaságnak. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen hoztuk a győzelmet. Minden mérkőzésnek úgy futunk neki, hogy nyerni szeretnénk. Remélem ez a lendület kitart még sokáig.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 8. ford., 10. 10.
Kiskunfélegyházi HTK II. – Izsáki SSE 5-0 (1-0)

Gólszerzők: Rádi Zoltán 13. p. (öngól), Ábel Zsolt 47. p., Huszka Milán 52. p., 75. p., Szalai Boldizsár 77. p.