Sport 2020. október 18. 09:00

Szabadrúgásgól döntött

Egy gólt hozott a Kiskunfélegyházi HTK és a Bácsalmási PVSE rangadója a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 9. játéknapján. A mindent eldöntő találatot a Bácsalmás csapata szabadrúgásból szerezte meg. Hazai oldalon a helyzetek és a lehetőségek kimaradtak, a lefújást követően a vendégek örülhettek.

Nem várt könnyű feladat a felzárkózás reményében pályára lépő KHTK játékosaira október 17-én. A Bácsalmási PVSE az elmúlt években rendre kemény ellenfélnek bizonyult és a bajnokságban is előrébb járt a félegyháziaknál.

Némedi Norbert csapata legutóbb szabadnapos volt, a bácsalmásiak pedig az Akasztót győzték le 2-1-re.

Az első félidőben mindkét csapat alakított ki helyzeteket. Egy esetben a kapufa is megzördült, illetve a KHTK játékosai kisebb tűzijátékot rendeztek a vendég kapu előtt - eredmény nélkül.

A félidei 0-0-at követően az első nagyobb helyzet a bácsalmásiak előtt adódott, akik ki is használták a lehetőséget, gólra váltották a javukra megítélt szabadrúgást. A labda a felső lécről vágódott hálóba. (0-1)

A gólt követően még inkább töredezetté vált a játék. A vendégjátékosok sok apró szabálytalanságot követtek el, kevés volt a folyamatosság. Emellett a pontosság is hiányzott a félegyházi csapatból.

A bácsalmásiak nem engedtek teret a középpályán, a hazaiak csupán az utolsó percekben tudtak nagyobb nyomást gyakorolni ellenfelükre.

A helyzetek egyike sem végződött góllal, így maradt a 0-1.

Mestermérleg:

Némedi Norbert (vezetőedző, KHTK):

– Két nagyon érdekes félidőt játszottunk. Az első játékrészben sok helyzet adódott, nekünk több is volt egy kicsivel, de az állás 0-0 maradt. A második félidőben egy pontrúgás döntötte el a mérkőzés sorsát. A gól után mindent megpróbáltunk, de nem sikerült pontot szereznünk.

Teslic Igor (vezetőedző, Bácsalmási PVSE):
– Szeretnék gratulálni a játékosaimnak, mert hatalmasat küzdöttek. Komoly erőt képviselő rutinos csapat ellen játszottunk. Tudtuk, hogy mire számíthatunk, tipikus egygólos mérkőzés volt. Alakulhatott volna másképp is, egyenrangú küzdelem volt. Talán egy picit jobban akartuk, ami meghozta az eredményt.