Sport 2020. október 18. 17:30

Szoros mérkőzésen maradt alul a KKC

Nyíregyházára látogatott az NB II-es felnőtt férfi kosárlabda-bajnokság keleti csoportjának 2. fordulójában a Kiskunfélegyházi KC. Mindkét együttes győzelemmel kezdte a szezont, ennek megfelelően szoros mérkőzésre volt kilátás.

A KKC szempontjából indult jobban a találkozó, a félegyházi csapat villámrajtot vett és 8-0-ra elhúzott. A házigazdák ezt követően folyamatosan zárkóztak közelebb, a palánk alatt hatékonyabbnak bizonyultak. Az első negyed végén 27-26-ra alakult az állás.

A második negyedben növelte előnyét a Nyíregyháza, de a KKC a nagyszünet előtt 5 pontra felzárkózott. (49- 44)

A harmadik negyedben mindkét együttes pontatlanabbá vált, de a hazaiaknak sikerült rendezi a soraikat, így az utolsó negyedet 66-58-as előnyről várhatták.

A záró negyedben 10 pont fölé is nőtt a különbség, a KKC játékosai mindent megtettek és próbáltak közel maradni ellenfelükhöz, de ezúttal ez nem vezetett eredményre.

A Nyíregyházi KSE 85-75-re nyert, amivel megőrizte hibátlan mérlegét a bajnokságban.

Férfi NB II. keleti csoport 2. ford., 10. 17.
Sunshine – Nyíregyházi KSE – Kiskunfélegyházi KC 85-75
(27-26, 22-18, 17-14, 19-17)