Hirdets
Kistérség 2020. október 23. 12:00

Új arcát mutatja a Péteri-tó

Képgaléria
Új arcát mutatja a Péteri-tó
Jó ütemben haladnak a Péteri-tó természetes mederalakulatának helyreállítását célzó rekultivációs munkálatai. A Kiskunsági Nemzeti Park gondozásában lévő KEHOP-pályázat határidőn belül lezárulhat, így a következő évben a természet újra zavartalanul birtokba veheti a tavat.

Az 1-es és 2-es tavat összekötő gátat elbontották, az abból kikerült föld segítségével megerősítették a tó délkeleti gátját és feltöltötték a régi halásztelep teleltető gödreit. A tó vízszintjét némileg leengedték, hogy a nádvágás zavartalanul folyhasson. A száraz nyár hatására a tó nagy része kiszáradt, így könnyítve a Kővágó-ér és a Dong-ér betáplálási pontjainál felújítandó műtárgyak megépítését. A zsiliprendszer elkészültével könnyebben lehet majd a jövőben a tó vízszintjét szabályozni és megtartani. Ezek mellett megkezdődtek a terepelőkészületi munkálatok a létesítendő madármegfigyelők és a kilátó számára kijelölt helyein. Bár jelen állapotában a Péteri-tó nem a legszebb állapotban van, mégis érdemes megtekinteni, az amúgy is időről időre kiszáradt tómedret, amely most rég nem látott arcát mutatja.
 

Kövessen minket a Facebookon is!