Program 2021. január 16. 14:00

Augusztusra tervezik a VI. Ősök Napját

Augusztusra tervezik a VI. Ősök Napját
A Magyar Turán Alapítvány által életre hívott Magyar Turán Szövetség 2021-ben, augusztus 13-14-15-én rendezi meg Bugacon a VI. Ősök Napját. Mint a rendezvény honlapján írják: „Reméljük, hogy a mostani nyomasztó járványhelyzet a sikeres védekezés, tömeges védőoltások alkalmazása után megszűnik. A nyáron már boldogan és egészségesen ünnepelhetjük az ősi magyar hagyományainkat.”

Szándéka szerint a Kárpát-medencei magyarságot egyesítő Ősök Napja ünnepséget minden második évben rendezik meg. A Kárpát-medence legnagyobb hagyományőrző eseményén tradicionális seregszemle, harci bemutatók, lovas versenyek és lovas vetélkedők, íjászprogramok, a magyar, hun, avar örökséget bemutató kiállítások, népzenei és magyar táltos-zenei programok lesznek. Hatalmas jurtatábor épül, kézműves bemutatók, kézműves vásár, gyermekprogramok és tudományos ismeretterjesztő előadások fogják emelni az ünnepi
hangulatot.

További információk és majd a részletes programok folyamatosan olvashatók lesznek a hivatalos honlapon:
www.kurultaj.hu illetve a www.osoknapja.hu oldalon és az esemény hivatalos Facebook-oldalán: Kurultaj-Magyar Törzsi Gyűlés (közösség) http://www.facebook.com/kurultaj
 

Kövessen minket a Facebookon is!