Helyi hírek 2021. január 25. 14:00

Mise a városért

Mise a városért
Január 31-én, vasárnap 9 órakor mutatnak be szentmisét a Sarlós Boldogasszony Templomban, amelyen a város vezetői és lakossága közösen imádkoznak Kiskunfélegyházáért. A szertartást dr. Rónaszéki Gábor plébános celebrálja. Az ünnepi misére ezúton is tisztelettel hívják és várják a város lakosságát.

Mária Terézia királynő 1774. február 4-én írta alá Félegyháza mezővárosi oklevelét. Ezt követően az akkori plébános, Benedek Ágoston azzal a javaslattal élt, hogy a város elöljárói ezen a napon, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén imádkozzanak a városért és gyújtsanak érte gyertyát. A plébánost később elhelyezték, így a szép kezdeményezés elhalt.

Ezt követően 1808-ban Balogh István plébános felelevenítette ezt a hagyományt, de csak pár esztendeig tartották meg ezt a szokást. Hosszú idő eltelte után, 2003-ban Talapka István apát-plébános élesztette újra. Azóta, immár 18 esztendeje ismét él ez a hagyomány Félegyházán.
 

Kövessen minket a Facebookon is!