Sport 2021. március 2. 11:00

Debrecenben szerepelt a KKC

A dobogós pozíciókért harcban lévő DEAC csapatához utazott a Kiskunfélegyházi KC felnőtt férfi kosárlabdacsapata az NB II. keleti csoportjának 17. fordulójában. A két együttes néhány napon belül kétszer is megmérkőzik. Debrecenben az esélyesebb DEAC magabiztos játékkal szerezte meg a győzelmet.

A DEAC 8 győzelemmel és 3 vereséggel a háta mögött, míg a KKC 6/7-es mérleggel várta a találkozót.

A pontokban gazdag első negyedben 27-19-re meglépetek a házigazda debreceniek és a 8 pontos előnyüket a nagyszünetig 20 pont fölé tornázták. (58-36)

A harmadik negyed már kiegyenlítettebben alakult, sőt ezt a játékrészt 24-22-re a KKC játékosai nyerték meg.

A hajrá végül a hazai csapat fölényét hozta. A DEAC 108-75 arányban abszolválta a mérkőzést, amivel megőrizte harmadik helyét a bajnokságban. A KKC maradt a hatodik a bajnoki tabellán.

Férfi NB II. keleti csoport 17. ford., 02. 28.
DEAC – Kiskunfélegyházi KC 108-75

(27-19, 31-17, 22-24, 28-15)