Sport 2021. március 4. 10:00

Közel állt a bravúrhoz a KKC

Nem sokon múlott a Kiskunfélegyházi KC pontszerzése a harmadik helyezett DEAC ellen a férfi NB II-es bajnokság keleti csoportjának 8. fordulójából elhalasztott összecsapásán. Az esélyesebb vendégek ellen a KKC végig küzdelmes mérkőzést vívott. Az utolsó negyed előtt egy ponttal is vezetett, végül kettővel a debreceniek nyertek.

Néhány napon belül másodszor találkozott egymással a két gárda. Debrecenben a házigazda DEAC 108-75-re győzött, a kiskunfélegyházi visszavágón a KKC próbált meglepetést okozni.

A mérkőzés első percei félegyházi fölényt hoztak, amit debreceni fordítás követett.

A 14-25-ös első játékrészt követően a második negyedet már 23-22-re a KKC nyerte meg, így közelebb lopózott ellenfeléhez. (37-47)

Hazai oldalon a legponterősebbnek a születésnapos játékos-edző, Bindics Gábor bizonyult. Közelről és távolról egyaránt hatékonyan szórta a kosarakat. Összességében 24 pontig jutott.

Az ő kosaraival többek között a harmadik negyedben ledolgozta 10 pontos hátrányát a KKC, sőt a vezetést is átvette.

A fej-fej melletti csata kimenetele a záró játékrészben dőlt el, amely végén 88-86-ra a DEAC örülhetett.

A KKC megszorította jóval esélyesebb riválisát és közel állt a pontszerzéshez.

Férfi NB II. keleti csoport 8. ford., 03. 02.

Kiskunfélegyházi KC – DEAC 86-88

(14-25, 23-22, 28-17, 21-24)