Sport 2021. március 6. 18:00

Értékes három pont idegenben

Szabadszálláson vendégszerepelt a Kiskunfélegyházi HTK labdarúgócsapata a megyei I. osztályú bajnokság 18. fordulójában. Mindkét csapat az élmezőny tagja, így előzetesen is szoros mérkőzésre volt kilátás. A győzelmet és az azzal járó három pontot végül a KHTK zsebelte be.

Izgalmas találkozónak ígérkezett az ötödik Szabadszállási SE és a negyedik helyezett KHTK ütközete a bajnokságban. Ősszel már találkozott egymással a két gárda, akkor 2-2-re végeztek a felek.

Forma alapján a KHTK játékosai bizakodhattak, akik Oroszi Dániel révén az első félidő közepén a vezetést is megszerezték. (0-1)

A hazai válaszra egészen a második félidő elejéig kellett várni, amikor is Gavula-Recte-Mikula Levente kiegyenlített. (1-1)

A hajrának 1-1-es állással fordultak neki a csapatok. A 75. percben büntetőhöz jutotta a KHTK, amit Szabó Dávid értékesített, ezzel eldöntve a három pont sorsát. (1-2)

A KHTK ismét értékes győzelmet aratott és átmenetileg felzárkózott a második helyre a bajnoki tabellán.

Bács-Kiskun Megyei I. 18. ford., 03. 06.
Szabadszállási SE – Kiskunfélegyházi HTK 1-2 (0-1)

Gólszerzők: Gavula-Recte-Mikula Levente 48. p., ill. Oroszi Dániel 28. p., Szabó Dávid 75. p. (11-esből)