Sport 2021. március 7. 09:00

KHTK II. siker a városi derbin

Egy félidőn át tartotta magát a Kiskunfélegyházi Vasutas SK csapata a Kiskunfélegyházi HTK II. otthonában a Honvéd Sporttelep hátsó pályáján megrendezett városi derbin. Az esélyesebb és éllovas KHTK II. végül a második félidőben megszórta a Vasutast és fölényes győzelmet aratott.

A tavaszi nyitókörben mindkét csapat vereséggel hangolt a félegyházi derbire. A megyei II. osztály északi csoportjának listavezetője, a Kiskunfélegyházi HTK II. a Hírös-Ép ellen kapott ki, míg a Vasutas SK Pálmonostorán futott bele egy vereségbe.

Augusztusban már találkoztak egymással a csapatok, akkor 6-1-re a KHTK II. győzött.

A vezetést Cseh Dániel góljával most is a KHTK II. szerezte meg és az előnyt Szabó Attila duplázta meg az első félidő közepén büntetőből. (2-0)

A Vasutas SK az eredmény ellenére jól tartotta magát, de a figyelmetlenségeket és a játékbeli hibákat gólokkal büntette a KHTK II.

Bő egy óra után Polgár Szabolcs percei következtek, aki előbb távolról akasztott bombagólt Kovács László kapujába, majd pedig összjáték után értékesített ziccert. (4-0)

Az utolsó húsz percben Szabó Attila ismét állított helyzetből, ezúttal szabadrúgásból volt eredményes, míg Szabó Tamás okosan tekert a hosszú felső sarokba. (6-0)

A 7-0-s végeredményt Kurgyis Bence állította be a 87. percben.

Mestermérleg:

Grósz Gábor (vezetőedző, Kiskunfélegyházi Vasutas SK):

– Az első félidőben partiban voltunk, de nyilván voltak olyan helyzetek, amiket elkerülhettünk volna. Amatőr csapatként szerepelünk, de akik pályára léptek maximálisan próbáltak helytállni. Azt is látni kell, hogy nem a bajnokesélyes ellen lesz esélyünk. Javulni és fejlődni próbálunk a továbbiakban. Gratulálok a KHTK csapatának!

Lapsánszki Tamás (edző, KHTK II.):
– Lehet azt mondani, hogy kötelező győzelem volt, de sajnos az alapozásunk eléggé gyengére sikerült, ami az első tavaszi bajnokinkon meg is látszódott. Ma szerencsénk volt, hogy egy gyengébb ellenfél ellen játszhattunk. A következő körben szabadnaposak leszünk és próbáljuk utolérni magunkat. Szeretnénk minél előrébb végezni, a rangadókon sok fog múlni.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 14. ford., 03. 06.
Kiskunfélegyházi HTK II. – Kiskunfélegyházi Vasutas SK 7-0 (2-0)

Gólszerzők: Cseh Dániel 18. p., Szabó Attila 23. p. (11-esből), 73. p., Polgár Szabolcs 60. p., 65. p., Szabó Tamás 79. p., Kurgyis Bence 87. p.