Sport 2021. március 13. 18:20

Az első félidő hajrája döntött

A jó formának örvendő Kiskunfélegyházi HTK labdarúgócsapata ezúttal is Kecskeméten, a műkertvárosi sportcentrumban fogadta ellenfelét. Március 13-án a Lajosmizsei VLC gárdájával csapott össze a megyei I. osztályú bajnokság 19. fordulójában.

Az élmezőnyhöz tartozó KHTK-t egyszer már megtréfálta szezon során a Lajosmizse, ősszel ugyanis 2-1-re a mizseiek nyertek.

A forma és az erőviszonyok alapján a félegyházi csapat volt az esélyes, de egészen az első félidő hajrájáig kellett várni a vezetésre. Ekkor Szabó Dávid értékesített egy büntetőt. Négy perccel később pedig Nagy Viktor góljával már kettőre nőtt az előny. (2-0)

A félidő hajrája a KHTK-é volt, és mint később kiderült, több gól már nem is esett a mérkőzés során.

A félegyházi csapat újabb sikerével továbbra is a bajnokesélyes négyes fogat tagja.

A riválisok közül a Kalocsa és a Jánoshalma is nyert. Az éllovas Kiskőrösi LC vasárnap játszik.

Bács-Kiskun Megyei I. 19. ford., 03. 13.
Kiskunfélegyházi HTK – Lajosmizsei VLC 2-0 (2-0)

Gólszerzők: Szabó Dávid 41. p. (büntetőből), Nagy Viktor 45. p.