Sport 2021. március 20. 18:00

Nyerő szériában a lánycsapat

Idei negyedik mérkőzését is megnyerte a nagypályás labdarúgó-bajnokság leány U19-es korosztályának délkeleti csoportjában az Astra-HFC Kiskunfélegyháza. Az együttes ezúttal a Kecskeméti LC KTE SI csapatát győzte le 5-2-re a Honvéd Sporttelep hátsó pályáján. Sikerével megerősítette második helyét a bajnokságban és továbbra is jó formának örvend a félegyházi játékosokkal felálló lánycsapat.

Győzelmi sorozattal a háta mögött az Astra-HFC Kiskunfélegyháza volt a találkozó esélyese. A vendég Kecskeméti LC KTE SI az ötödik helyről várta a mérkőzést. Legutóbb októberben 1-1-es döntetlent játszottak a felek. Azt megelőzően augusztusban az Astra nyert 4-0-ra.

Kihagyott helyzetekkel indított a félegyházi csapat. A vezetésre egészen a 24. percig kellett várni, amikor is Pöszmet Eszter talált be ziccerben a kapuba. (1-0)

Még az első félidőben növelte előnyét az Astra. Kovács Alexandra duplájával a szünetben 3-0 volt az állás.

A második félidőben Czinege Eszter is feliratkozott a góllövők közé. 4-0 után 4-2-re ugyan felzárkózott a Kecskemét, de az utolsó találatot Czinege Eszter szerezte, aki beállította az 5-2-es végeredményt.

Leány U-19 délkeleti csoport 15. ford., 03. 20.
Astra-HFC Kiskunfélegyháza – Kecskeméti LC KTE SI 5-2 (3-0)

Gólszerzők: Pöszmet Eszter 24. p., Kovács Alexandra 39. p., 43. p., Czinege Eszter 60. p., 81. p. ill. Károly Annabella 79. p. (öngól), Gattyán Eszter 80. p.