Sport 2021. március 21. 09:00

Hozták a kötelezőt

Első alkalommal játszott a Honvéd Sporttelep első pályáján idén a Kiskunfélegyházi HTK II. labdarúgócsapata, amely a megyei II. osztályú bajnokság északi csoportjában a Tiszaalpári SE-t fogadta. A játék képe alapján a KHTK II. megérdemelten nyert és visszavette a vezetést a bajnokság élén.

Előző héten szabadnaposként nem lépett pályára a KHTK II. labdarúgócsapata. Ezt megelőzően városi rangadó keretében győzte le magabiztosan a Kiskunfélegyházi Vasutast.

A Tiszaalpári SE a kilencedik helyről várta a mérkőzést. A két csapat őszi találkozóját 4-3-ra a KHTK II. nyerte.

Hűvös, hideg időjárás fogadta a játékosokat, akik idén először a Honvéd Sporttelep első pályájának gyepére futhattak ki.

Az esélyesebb félegyházi csapat a 26. percben szerezte meg a vezetést Szalai Boldizsár góljával. Ezt követően a Tiszaalpár is eljutott nagy helyzetig, de a lehetőség kimaradt.

Hazai oldalon ellenben az első félidő hajrájában érkezett a második gól. Ezúttal Szabó Tamás talált be. (2-0)

A félidei 2-0 után is a KHTK II. irányított. A második játékrészben számtalan helyzetet dolgozott ki. Négy-öt komoly ziccer is kimaradt, de a helyzetek nem bosszulták meg magukat.

A játék képe és a gólhelyzet alapján jóval nagyobb is lehetett volna a különbség.

Lapsánszki Tamás (edző, KHTK II.):

– A játék képe alapján megérdemelt győzelmet arattunk. Nagy sok helyzetet alakítottunk ki, de sajnos csak keveset értékesítettünk. Ezen mindenképpen javítani szeretnénk a jövőben. A formánk folyamatosan alakul, de még nem az igazi.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 16. ford., 03. 20.
Kiskunfélegyházi HTK II. – Tiszaalpári SE 2-0 (2-0)

Gólszerzők: Szalai Boldizsár 26. p., Szabó Tamás 44. p.