Helyi hírek 2021. március 29. 10:00

Háztáji füstölt sonkát is vásárolhatunk a félegyházi piacon

Háztáji füstölt sonkát is vásárolhatunk a félegyházi piacon
Hagyományos házi eljárással készült sózott, füstölt árut vásárolhatunk a félegyházi piacon. A húsvét elmaradhatatlan kellékei a füstölt szalonna, sonka, sertés köröm mind megtalálhatók itt.

Ifjabb Lázár Barna Dániel és családja Pusztaszerről járnak a helyi piacra körülbelül 8 éve. Minőségi hústermékeiket jelzi, hogy folyamatosak a vásárlók a standjuknál. Barnától megtudtuk, hogy ő kisgyerek kora óta ebben él és nyugodt szívvel ajánlja az általuk kínált húsokat. Faluhelyen vásárolt sertéseket nevelnek és dolgoznak fel, hagyományos technológiával. Nagyszüleink jól bevált módszerével tartósítottak a termékek: sóval és füsttel.A piac húsvéti nyitvatartása a következőképpen alakul:
Április 2-án, Nagypénteken és április 3-án, szombaton nyitva; április 4-én és 5-én, húsvétvasárnap és húsvéthétfőn zárva.
 
Z. A. 
 

Kövessen minket a Facebookon is!