Helyi hírek 2021. április 8. 12:00

Régi strandfotókat keresnek

Régi strandfotókat keresnek
A készülő strandot, fürdőt, fürdőszállót a 60-as, 70-es, 80-as években bemutató archív fotókat keres megújuló tanulmányához a Félegyházi Szabadidő és Sport Nonprofit Kft. vezetése. Beküldési határidő: április 15. A fotókat személyesen is leadhatják a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban, a Kossuth utca 35. szám alatt 8 és 16 óra között a portán, vagy a 130-as irodában.Várják azokat a fotókat, amelyek:

  • a Félegyházi Törökfürdőben,
     
  • a Félegyházi Fürdőben, strandon a 60-as évektől napjainkig úszóversenyeken vagy strandolás közben készültek („Kuchinkások” segítségét különösen kérik),
     
  • az Aranypáva étteremben – ahol az étterem is látható – baráti társasági, esküvői alkalmakkor készültek, illetve
     
  • az Aranypáva étterem előtti esküvői fotókat, amiken a környezet is jól látható.
Kérik, hogy a képek hátoldalára írják rá a dátumot, és azt is, hogy kiket ábrázol. Esküvői képnél csak a pár neve és a dátum szerepeljen. Nagyon fontos, hogy a képek mellé egy engedélyt is csatoljanak, amelyben azok tanulmányban történő esetleges felhasználásához, illetve egy strandos képkiállításban való szerepeltetéséhez járulnak hozzá.

A fotókat felhasználásuk után a tulajdonosok visszakapják – tájékoztatta lapunkat Iványi Ferenc programiroda-vezető.

A képeket digitalizálva, szkennelve is fogadják az 
[email protected] email címen.
 
Fotók: Buknicz István gyűjteményéből
 

Kövessen minket a Facebookon is!