Helyi hírek 2021. április 1. 08:00

Szemrevaló tojásfa áll a Platán iskola udvarán

Szemrevaló tojásfa áll a Platán iskola udvarán
Régi német hagyomány a bokrok és a fák húsvéti tojásokkal való feldíszítése. Minden bizonnyal azzal hozható összefüggésbe, hogy a tojás a világ minden táján az élet egyik ősi szimbóluma. A platánosoknak kiemelkedően fontos, hogy az iskola dekorációja naprakész legyen, amely elsősorban mindig a gyerekek örömére készül.Az iskola udvarán található csörgőfára felkerült tojások legnagyobb értéke, hogy a Platánba járó tanulók készítették, vették. Díszítésnél a lényeg, a közösségi élmény, amikor elsétálnak a gyerekek és szüleik az iskola előtt, örömmel fedezik fel, hogy hová is került az általuk hozott tojás.Sajnos már második éve nincs jelenléti oktatás húsvéti időben, így az idei évben is az ügyeletben lévő diákok és pedagógusok öltöztették fel a tojásfát a többiek számára.Rádiné Bense Tünde tanárnő mindig az aktuális dekorációnak megfelelő színes táblákkal, kiegészítőkkel segíti a munkát, három éve még vele együtt közösen festették a diákok a hímes tojásokat.
 

 

Kövessen minket a Facebookon is!