Sport 2021. április 4. 10:30

Élen maradt a KHTK II.

A húsvéti hosszú hétvégén sem pihentek a félegyházi focisták. A Kiskunfélegyházi HTK II. csapata a Lakiteleki TE gárdájával mérkőzött meg április 3-án, a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában. Az éllovas félegyházi együttes öt gólt szerezve magabiztosan győzött.

Az első helyének megtartására törekedett a Kiskunfélegyházi HTK II., ehhez a lakiteleki focicsapaton át vezetett az út.

A félegyházi játékosokat fűthette a visszavágás vágya, ősszel ugyanis 1-0-ra alulmaradtak Lakiteleken. Emellett a legutóbbi fordulóban rangadót veszítettek Kiskunmajsán, így a riválisuk csökkentette pontbeli hátrányát.

Az első félidő két találatot hozott, mindkettőt Szabó Attila jegyezte hazai oldalon. Előbb a 29. percben jutatta előnyhöz csapatát, majd pedig az első félidő legvégén büntetőből volt eredményes. (2-0)

A kétgólos előny a második félidő elején még tovább nőtt. Bekezdett a KHTK II. és futószalagon érkeztek a gólok. Sorrendben Kurgyis Kevin, Valkovics Gábor és Polgár Szabolcs talált be. Bő egy óra játék után 5-0 volt az állás.

A lakitelekiek becsületére legyen mondva gyorsan szépítettek, majd 5-2-re felzárkóztak, de közelebb már nem jutottak ellenfelükhöz.

A KHTK II. fölényes, háromgólos sikert ért el, így továbbra is első.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 18. ford., 04. 03.
Kiskunfélegyházi HTK II. – Lakiteleki TE 5-2 (2-0)

Gólszerzők: Szabó Attila 29. p., 46. p. (büntetőből), Kurgyis Kevin 54. p., Valkovics Gábor 60. p., Polgár Szabolcs 63. p. ill. Illés Kristóf 66. p., Kasza Zsolt 70. p.