Helyi hírek 2021. április 6. 18:00

Orbán Viktor: Holnaptól nyithatnak az üzletek és újraindulhatnak a szolgáltatások

Orbán Viktor: Holnaptól nyithatnak az üzletek és újraindulhatnak a szolgáltatások
– Elértük a 2,5 millió beoltottat – jelentette be Orbán Viktor kedden. – Holnaptól nyithatnak az üzletek és újra indulhatnak a szolgáltatások. Járványügyi intézkedések lesznek, kérem, ezeket tartsák be. Akik még nem regisztráltak, kérem, tegyék meg és vegyék fel az oltást – mondta a miniszterelnök.

Videó: https://fb.watch/4IfCw3AeyG/

A részletes, nyitási intézkedések között erre lehet számítani:

  • az este 8 órai kijárási tilalom-kezdet 10 órára változik, 
  • az üzletek 21.30-ig nyitva lehetnek minden nap, de 10 négyzetméterenként csak egyetlenegy vevő számára, 
  • nyithatnak a fodrászok, a kozmetikák és más szolgáltatók, de 
  • a vendéglátóhelyek és a szállodák nem, 
  • az iskolák április 19-ei kinyitását már korábban bejelentették.


Az elmúlt 24 órában 170 beteg halt meg koronavírusban, 1890 új fertőzöttet regisztráltak (utoljára februárban láthattunk ilyen kedvező adatot) és már 2 millió 432 ezer ember kapta meg legalább a védőoltás első adagját. Ezek olyan adatok, amelyeknek az elmúlt hetek fényében örülnünk kellene, de a mosolyunk még nem lehet teljesen őszinte.


A mindössze 1890 új fertőzötthöz ugyanis az is kellett, hogy az elmúlt időszakhoz képest jóval kevesebb, mindössze 11 194 tesztet végezzenek. Az azonban biztató adat, hogy a pozitív tesztek aránya ilyen kevés teszt mellett is 16,8 százalékra csökkent – írta cikkében az nlc.hu.

 

Kövessen minket a Facebookon is!

Cimkék: Koronavírus