Helyi hírek 2021. április 12. 13:00

Visszatért megújított otthonába a gólyapár

Képgaléria
Visszatért megújított otthonába a gólyapár
Visszatért a kiskunfélegyházi Zöldmező-lakótelepre szokásos otthonába az a gólyapár, amelynek fészkét februárban felújították a lelkes madárvédők.

Udvardi István önkéntes madármentőtől megtudtuk, hogy a gólyafészkes régi faoszlopot február 22-én cserélte új betonoszlopra az áramszolgáltató. Ezzel egyidőben végezte el István Molnár László természetvédelmi őrrel közösen – az MME 7-es helyi csoport tagjaiként – a gólyaotthon karbantartását, vagyis a fészekanyag csökkentésével könnyítették azt.

– Erre azért volt szükség, mert a gólyák minden évben építik, növelik a fészket, ami hosszú idő alatt akár több mázsás is lehet. A jelentős súlytól megcsúszhat, megbillenhet a fészek, vagy akár a gólyakosár, tartókonzol is sérülhet – mondta el a madármentő, aki a napokban örömmel fedezte fel, hogy a felújított fészekbe visszatért a gólyapár.A közeli középfeszültségű trafós oszlopon is a régi 40 cm-es szigetelők új 80 cm-esre lettek cserélve
A régi faoszlop, a kissé megcsúszott gólyafészekkelDaruval emelik le a gólyafészket a régi faoszloprólGólyafészek a földön, kezdődhet a karbantartás
Gólyafészek karbantartás után, háttérben a könnyítés során eltávolított fészekanyaggalFelújított gólyafészek visszahelyezése az új betonoszlopra
Új betonoszlop és felújított gólyafészek várja a gólyákat
Új betonoszlopon és könnyített fészekben lakó gólyák
 

Kövessen minket a Facebookon is!