Helyi hírek 2021. április 29. 12:00

200 millió forintból újultak meg az oktatási intézmények energetikai rendszerei

200 millió forintból újultak meg az oktatási intézmények energetikai rendszerei
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be, és a TOP-3.2.1-16-BK1-2017-00069 - Kiskunfélegyháza oktatási intézményeinek energetikai korszerűsítése megújuló energia hasznosításával című projektje 200,95 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott, a támogatás mértéke 100 %.

Borítókép: Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola

A projekt keretében az alábbi oktatási intézmények energetikai korszerűsítése történt meg megújuló energia hasznosításával:

Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola
6100 Kiskunfélegyháza, Deák Ferenc u. 14.

Kiskunfélegyházi Göllesz Viktor Általános Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
6100 Kiskunfélegyháza, Szent Imre herceg u. 1-3.

Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola Platán Utcai Tagintézménye
6100 Kiskunfélegyháza, Platán u. 12.

Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
6100 Kiskunfélegyháza, Batthyány u. 12-16.

Kiskunfélegyházi Darvas Általános Iskola
6100 Kiskunfélegyháza, Darvas tér 10.

Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola
6100 Kiskunfélegyháza, Dózsa György u. 26-32.

Móra Ferenc Gimnázium
6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth Lajos u. 9.

Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Kiskunfélegyházi PG Tagintézménye
6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth Lajos u. 24.

Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium Húsipari Tanüzeme
6100 Kiskunfélegyháza, belterület


Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Kiskunfélegyházi PG Tagintézménye

A fontos energetikai beruházás a BKMFÜ Bács-Kiskun Megyei Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft.-vel kötött konzorciumi együttműködésben valósult meg. A projekt keretében 9 helyszínen, összesen 314 kW teljesítményű napelem került a város oktatási intézményeire, ezzel nagyrészt kiváltva az elektromos energia fogyasztást. Ezzel Kiskunfélegyháza is részesévé válik annak az országos folyamatnak, amit a szakemberek „napelem forradalomként” emlegetnek. A Kiskunfélegyházán egy időben megvalósuló 3 napelemes projekt keretében összesen 26 helyszínen 626 kW napelemet telepítenek, ami 10 millió forint nagyságrendű megtakarítás eredményez a villamos energia fogyasztás terén. A keletkező megtakarítás egy megújuló energiaalap részét képezheti a jövőben, amiből további napelemes beruházások létesülhetnek.


Kiskunfélegyházi Darvas Általános Iskola

A TOP-3.2.1-16-BK1-2017-00069 azonosítószámú „Kiskunfélegyháza oktatási intézményeinek energetikai korszerűsítése megújuló energia hasznosításával” című projekt esetében a támogatás mértéke: 200.949.721 forint. 

A projekt fizikai befejezésének tervezett napja: 2021.04.30.

A projekt a Széchenyi 2020 keretében európai uniós támogatással valósul meg.
 
Fotó: Fantoly Márton
 

Kövessen minket a Facebookon is!