Egészségügy 2021. április 30. 09:00

Ismét látogathatók a szociális intézmények és az idősotthonok

Ismét látogathatók a szociális intézmények és az idősotthonok
A Nemzeti Népegészségügyi Központ április 29-én, csütörtöktől azonnali hatállyal visszavonta a szakosított szociális intézményekben, idősotthonokban egy éve elrendelt látogatási tilalmat. Az intézkedéssel kapcsolatban arról tájékoztatta lapunkat Magyariné Tóth Erika, a Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény vezetője, hogy a látogatás lehetőségével a védettségi igazolvánnyal rendelkezők élhetnek, akik 18 évnél fiatalabb gyermeket is magukkal vihetnek. A védettségi igazolvány bemutatása kötelező.

Védettség igazolvánnyal nem rendelkező látogató esetén egy időben legfeljebb két fő érkezhet egy ellátotthoz, a látogatás a szabad levegőn, szájmaszk és kézfertőtlenítő használata mellett történhet, és kötelező tartani a 1,5-2 méteres távolságot. A látogatás időtartama legfeljebb 30 perc lehet, az intézménylátogatás idejében.
 

Kövessen minket a Facebookon is!