Helyi hírek 2021. május 7. 17:30

Tigriskölykök születtek a Kecskeméti Vadaskert történetében először

Tigriskölykök születtek a Kecskeméti Vadaskert történetében először
A szülők hároméves koruk óta laknak a Kecskeméti Állatkertben, és hét év után, március 31-én egészséges tigriskölykeik jöttek világra.A tigrisfaj kilenc alfaja közül három alfaj már sajnos kipusztult, és a ma élő hat alfaj közül Kecskeméten a legnagyobb testű szibériai tigris alfaj egyedei láthatóak.A ragadozó állatok körletének két gondozója eközben nagy körültekintéssel végzi a napi feladatokat, teendőket, a tigrisek ellátását. A változatos, ásványi anyag, nyomelem és vitaminkiegészítéssel előkészített eledelek mellett a legfontosabb az anyatigris nyugalma. A stresszhatások miatt, az egyedi érzékenységek okán a vadállatok utódgondozása igen kockázatos.A tigriskölykök és az anya is jól vannak, a kicsik szépen fejlődnek, a születéskori 900-1000 gramm súlyuk öt hetes korukra 4700 és 5100 grammra gyarapodott. A két hím és az egy nőstény ivarú kölyök az anya féltő gondoskodását élvezi, egyelőre még az állatházban tartózkodnak, így a közönség számára még nem láthatóak. Az apa- és anyaállat e héttől kezdve néhány órát már együtt tölt, a kicsiktől elzártan. A család összeszoktatása hosszabb folyamatot igényel, azt fokozatosan végzik – adta hírül
Bács-Kiskun Megye Önkormányzatának Facebook-oldala.

Előreláthatólag egy hónap múlva már a látogatók is találkozhatnak a tigriskölykökkel.

 

Kövessen minket a Facebookon is!