Közélet 2014. október 12. 14:05

Nem csökken a voksolási kedv

Képgaléria
Kora délutánig nem csökkent a választók aktivitása Félegyházán. A 13 órai összegzés alapján a választásra jogosultak 24,83 százaléka adta le szavazatát, amely továbbra is magasabb az országos (23,53 százalékos) átlagnál. Akik már leadták voksukat, bizakodóan nyilatkoztak a helyi választásról.

Miért tartotta fontosnak, hogy eljöjjön szavazni? - kérdeztünk egy idős hölgyet.

- Mert ez az érdekünk. A javunkra lesznek talán. Én akivel beszéltem, mindenki azt mondta, hogy eljön szavazni.

Egy anyuka, aki kisgyermekével ment szavazni, úgy fogalmazott: azt remélik, hogy jobb lesz a városnak. Kisfia – aki még nem szavazhatott – közbekotyogta: azért, hogy szebb legyen Félegyháza, és felújítsák a fürdőszállót.

Egy fiatalember, aki barátjával együtt már leadta szavazatát, bizonytalan volt afelől, hogy korosztálya él-e a voksolás lehetőségével. Úgy fogalmazott: sokan nem érzik úgy, hogy változtatni lehet Félegyháza sorsán, sokan pedig megpróbálják.

Amennyiben nem jönnek el szavazni az arra jogosultak, akkor ne csodálkozzanak el azon, hogy miként alakul a város sorsa. A mostani szavazás ezt öt évre meghatározza – összegezte véleményét egy szavazni igyekvő férfi.

s-r

Kövessen minket a Facebookon is!