Helyi hírek 2021. június 5. 16:00

Zöld oldal – Jó munkakapcsolat

Zöld oldal – Jó munkakapcsolat
Ha május, akkor egynyári virágültetés a parkokban: minden évben más problémákkal, kihívásokkal, de most már egyre ismerősebben kezelve azokat. Néhány évvel ezelőtt még jóval korábban, május elején kezdődött a virágok ültetése, de 3-4 éve ez a kezdés már május végére tolódott. Ezt jobbára a szélsőséges tavaszi időjárás, a kitolódó nyár vége, valamint a viszonylag meleg ősz eredményezte.

Borítókép: Munkakezdés előtt az éppen leszállított virágokkal

A virágültetést mindig érdeklődő várakozás előzi meg: szépek lesznek-e az idei virágok? Ebben az évben kicsit több, mint 7000 darab egynyári virágot ültettek ki a városfenntartó cég munkatársai. Ez a mennyiség évről-évre némiképpen csökken, mivel egyre több az évelő növény. Az előző évben megtervezett, az év elején megrendelt virágok útja gyakran nem is olyan egyszerű a termesztőtől a felhasználóig. A közparki virágágyakba többnyire nem alkalmasak a házikertekben ültetett növények. Az ide használt kevésbé igényes virágok magjai gyakran nehezen szerezhetők be, a nem megoldott fajtafenntartás miatt. Némelyikük nehezen és rosszul csírázik, vagy körülményesen nevelhető. Az idén is volt olyan virág, amit háromszor kellett vetnie a kertésznek, hogy meg legyen belőle a rendelt mennyiség. És amikor készen vannak, ültethetők és szépek a virágok, akkor mindenki örül. Az évek óta tartó jó munkakapcsolat nyomán az ültetési időszak kezdetén örömmel találkozik újra termesztő és fenntartó. Az idén ezt egy közös fotó is megörökítette.


Nagy Ágnes
városi főkertész
 

Kövessen minket a Facebookon is!