Helyi hírek 2021. június 7. 08:00

Felhívás, képes beszéddel

Felhívás, képes beszéddel
A parkokban a fenntartási munkákat végző dolgozók gyakran panaszolják fel az ott eldobott sok szemetet, otthagyott kutyaürüléket, le- és kitaposott növényeket. Néha-néha beszédbe elegyednek az „elkövetővel” és többnyire kiderül, hogy egyszerű figyelmetlenségről van szó.

Borítókép: Egy a sokféle rajzos felhívás körül: vigyázzunk a növényekre!

A rendet néha annyira természetesnek vesszük, hogy nem is óvjuk. Pedig nagyon sérülékeny. És a rendetlenség rendetlenséget szül, mivel aki azzal találkozik, annak már eszébe se jut, hogy a rend csak kemény munka árán tartható fenn. Kedves figyelmeztetés gyanánt született az ötlet, hogy színes kis piktogramok kerüljenek a parkokba, felhívva az arra járók figyelmét a parkok, közterületek használatának szép rendjére. A fémlemezen rögzített különböző színes táblácskákból egyre több tűnik fel városközpont szerte a nyár folyamán.

Nagy Ágnes
városi főkertész
 

Kövessen minket a Facebookon is!